2. Skip to Content
  3. Skip to Footer
Α.Ο.Καλαμάτα 80
ΚΑΛΑΜΑΤΑ 80 2013-14

ΗΡΘΑΝ: Χρήστος Δημητρακόπουλος (Λ – Παμβοχαϊκός), Μάριος Περπινάκης (Α – ΟΦΗ), Στέφανος Μάνα (Κ – εκτός δράσης την περίοδο 2012-13), Φρίξος Κωτσάκης (Α - από την εφηβική ομάδα Καλάματα 80), Γιώργος Νιάρχος (Κ - από την εφηβική ομάδα Καλάματα 80), Αριστοφάνης Διακουμένας (Α – από την εφηβική ομάδα Καλάματα 80).

ΕΜΕΙΝΑΝ: Νίκος Γιατράκος (Α), Φέλιξ Μπλάουελ (Δ), Νίκος Μανιατέας (Δ), Διαμαντής Εξαρχέας (Λ-Α), Γιάννης Βραχνάς (Α), Σπύρος Αποστολόπουλος (Π), Δημοσθένης Μπουσούνης (Π), Παναγιώτης Κακαλέτρης (Κ), Στέλιος Δεσλής (Κ), Γιώργος Κουλιέρης (Α).

ΔΙΑΠΡΑΓΜΑΤΕΥΣΕΙΣ: Μάνος Ξενάκης (Α).

ΕΦΥΓΑΝ: Γιάννης Τρουπάκης (Π), Ανδρέας Σαρδέλης (Α-Δ - Ακρίτας Καλαμάτας).

ΟΜΑΔΑ 2012-13: Νίκος Γιατράκος (Α), Φέλιξ Μπλάουελ (Δ), Νίκος Μανιατέας (Δ), Διαμαντής Εξαρχέας (Λ-Α), Γιάννης Βραχνάς (Α), Σπύρος Αποστολόπουλος (Π), Δημοσθένης Μπουσούνης (Π), Παναγιώτης Κακαλέτρης (Κ), Στέλιος Δεσλής (Κ), Γιώργος Κουλιέρης (Α).

ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ 2013-14: Γιώργος Κουλιέρης (ανανέωσε).
Αντιπροσωπεία  του ΠΑΣΑΠ συναντήθηκε το μεσημέρι με τον Υπουργό Αθλητισμού Γιάννη Βρούτση και εξέθεσε τις θέσεις της για την αύξηση  σομάδων στην  Volley League  ανδρών σε 12.
 Με την κατάκτηση του τίτλου απο τον Ολυμπιακό ολοκληρώθηκε και επίίσημα η τελική κατάταξη της Volley League Aνδρών:
Ο Παναγιώτης Ντάκουρης πλήρωσε τον υποβιβασμό της Καλαμάτας και αντικαταστάτης του  στην Καλαμάτα αναμένεται ο Άκης Χατζηαντωνίου.
Highlights A.O.Καλαμάτα 80 - Α.Ο.Φοίνικας Σύρου 1-3 (vid)
Απογοητευμένος ο προπονητής της Καλαμάτας 80 Παναγιώτης Ντάκουρης για  τον υποβιβασμό της ομάδα του, επεσήμανε:
Ο Φοίνικας Σύρου κέρδισε στην Μεσσηνία  3-1 την Καλαμάτα 80 και με 3-0 νίκες έμεινε στην  Volley League  ανδρών, ενώ η ηττημένη επιστρέφει στην Pre League, εκτός κι αν με πολιτική παρέμβαση αυξηθούν οι ομάδες σε 12.
Αγώνας δίχως αύριο θα γίνει στην Καλαμάτα όπου η τοπική ομάδα θα υποδεχτεί τον Α.Ο.Φοίνικα Σύρου στον τρίτο αγώνα επιβίωσης στη σειρά των πλέι άουτ. (Δημοτικό Γυμναστήριο Καλαμάτας, πλέι άουτ, 3ος αγώνας, 24/3, 19:00, Live Streaming ESAP T.V. You Tube, Διαιτητές: Κουτσούλας, Νικάκης).
Highlights ΑΟ Φοίνικας Σύρου - AO Καλαμάτα 80 3-1 | 2η αγ PLAY OUTS 8-9 | 3-1 σετ VOLLEY LEAGUE 2023-24
Ο ακραίος της Καλαμάτας Γιάννης Μαντέκας δήλωσε:
Ο προπονητής του Φοίνικα Σύρου Τσέντομιρ Ίλιτς είπε για το 2-0 κόντρα στην Καλαμάτα:
Ο Α.Ο.Φοίνικας Σύρου νίκησε με 3-1 σετ τον Α.Ο.Καλαμάτα 80 και έκανε το 2-0 στη σειρά των νικών στα πλέι άουτ της Volley League.
Ο δεύτερος... τελικός επιβίωσης θα γίνει το Σάββατο στη Σύρο μεταξύ του Φοίνικα και του Α.Ο.Καλαμάτα 80. Οι συριανοί μετά τη νίκη τους με 3-2 στον πρώτο αγώνα προηγούνται με 1-0 στις νίκες και θέλουν να ζευγαρώσουν τις επιτυχίες τους για να αποκτήσουν ξεκάθαρο προβάδισμα παραμονής στην κατηγορία. (γυμναστήριο Δημήτριος Βικέλας, Σύρος, πλέι άουτ, 2ος αγώνας, 16/3, 19:00, Live Streaming ESAP T.V. You Tube, Διαιτητές: Μυλωνάκης, Μουλά Ειρ.).
Highlights: Α.Ο.Καλαμάτα 80 - Α.Ο. Φοίνικας Σύρου 2-3 (vid)